A korábbi világelső spanyol Rafael Nadal nyerte meg a Francia nemzetközi teniszbajnokságot, mivel a döntőben 6:2, 6:3, 6:1-re legyőzte a 2015-ös győztes svájci Stan Wawrinkát. A salakkirály 2014 óta először, pályafutása során 10. alkalommal nyerte meg a Roland Garrost!

Parádés formában várta a finálét a spanyol, hiszen a tornán nem vesztett szettet, játékot is csupán 29-et engedett az ellenfeleknek.

Bár az első bréklehetőség a svájci előtt adódott, 1:1-nél azonban nem élt vele, igaz, ekkor cserébe még legalább annyi összejött neki, hogy 2:1-es Nadal-előnynél négy fogadóesélyt is hárítva egyenlítsen (2:2). Innentől kezdve azonban sok babér nem termett Wawrinkának, Nadal gyakorlatilag még fogadóként sem nagyon szenvedett meg, és alig 40 perc alatt megnyerte az első felvonást (6:2).

A lendület pedig tovább tartott, volt, hogy sorozatban kilenc labdamenetet nyert meg a kilencszeres RG-győztes, aki pillanatok alatt elhúzott 3:0-ra, egyhuzamban hét játékot megnyerve. A helyzet sokat ezt követően sem javult, de a svájci legalább az adogatásait hozta. Nadal 5:3-nál a szettért adogathatott, 40:15-nél pedig Wawrinka elkeseredésében szanaszét törte az ütőjét, de ez sem segített rajta (6:3).

A spanyol klasszis pedig újra rég látott formájában tündökölt a párizsi salakon, ahol a döntőt megelőzően 78–2 volt a mérlege, a harmadik felvonás elején pedig gyorsan jött az újabb brék, és a 2:0-s Nadal-előny.

Ekkor felcsillant a remény a 2015-ös győztes előtt, a szépítés után ugyanis 0:30-a is volt, de balkezes ellenfele megfordította a játékot (3:1), innentől kezdve pedig már nem volt kérdés (6:1).

A 31 éves Nadal így három év után visszaült a Roland Garros trónjára, pályafutása során 10. alkalommal ünnepelhetett a Francia teniszbajnokságon, 2008 és 2010 után harmadszor nyert úgy, hogy egy szettet sem bukott a torna során.

Nadal a 15. GS-torna-győzelmével letaszította az örökranglista második helyéről Pete Samprast (14), három sikerre van az éllovas Roger Federertől (18).

A spanyol játékos a sikerével holnaptól a második helyen áll a világranglistán Andy Murray mögött – Wawrinka a harmadik lesz, Djokovics pedig csak a negyedik.

[Forrás: nemzetisport.hu]