2015. július 12. / 22:05

Wimbledon: nem sikerült Baboséknak

Novak Djokovic megvédte címét a wimbledoni nyílt teniszbajnokságon: a szerb játékos a mai döntőben – akárcsak egy éve – a hétszeres bajnok svájci Roger Federert győzte le négy játszmában, pályafutásának kilencedik Grand Slam-győzelmét aratva.

A világranglistát vezető szerb Wimbledonban harmadszor győzött, az Australian Openen ötször, a US Openen pedig egyszer diadalmaskodott. Eredmény: Djokovic (szerb, 1.)-Federer (svájci, 2.) 7:6 (7-1), 6:7 (10-12), 6:4, 6:3

A harmadik játszmában eleredt az eső, a találkozót félbeszakították, de a tetőt végül nem húzták be, s körülbelül fél óra elteltével folytatták a játékot. A kényszerszünet után Djokovic magabiztos maradt adogatójátékainál, így megnyerte a játszmát. A negyedik szettben Federer játékán a fáradtság jelei mutatkoztak, mindent megpróbált a végén, de nem tudta megtörni a szerb lendületét. A vasárnapi volt a 40. egymás elleni mérkőzésük, s Djokovic győzelmével alakult 20-20-ra az állás.

A torna utolsó döntőjének, vegyespárosnak magyar vonatkozása is volt. Babos Tímea történelmet írhatott volna, mivel a 22 éves teniszező Wimbledonban első magyarként győzhetett volna vegyespárosban. Ám az osztrák Alexander Peyával az oldalán simán, alig negyven perc alatt, két szettben (6:1, 6:1) kikapott a Martina Hingis–Leander Paes rutinos svájci-indiai párostól. Sajnos négyük közül láthatóan épp Babos Tímea nyújtotta a leggyengébb teljesítményt.